W Polsce Andrzej Duda nie jest prezydentem, tylko notariuszem Kaczyńskiego. W świecie wielkiej polityki nikt go nie zna, nikt z nim nie rozmawia – pokazuje to doskonale firm ze zgromadzenia ONZ w Nowym Jorku. Najważniejsze spotkanie świata, największe i najważniejsze postaci polityki światowej a co robi Andrzej Duda? Zaginiony, wyobcowany, pozbawiony jakichkolwiek znajomości i jakiegokolwiek znaczenia krąży w tłumie wypatrując ratunku.

Co widzimy na filmie? Andrzej Duda ze sztucznym uśmiechem, wyraźnie zagubiony, próbuje się odnaleźć wśród tłumu światowej klasy polityków. Znamienne jest to, że nikt go nie zagaduje, nikt go nie zaprasza do rozmowy, nikt nie chce z nim zdjęcia. Dlaczego?

Reklamy

Bo wszyscy wiedzą, że Andrzej Duda jest prezydentem tylko tytularnie, a prawdziwą władzę (w tej chwili na szczęście jej resztki) ma Jarosław Kaczyński. Duda to tylko notariusz, podpisuje to co mu podsuwają.

Kuluarowe rozmowy to jedno z najważniejszych miejsc załatwiania spraw między krajami, ale nie w przypadku Dudy. On dla Polski nie załatwił nic, pokrzyczał, porobił miny a potem szukał czegoś i chyba jednak nie znalazł. Do Polski wrócił z niczym.

Poprzedni artykułAleż te pisowskie trolle są głupie! Chwalą grabież pieniędzy od Polaków
Następny artykułPSL interweniuje w sprawie cen energii i węgla. PiS nie chce słuchać dobrych pomysłów