Dlaczego w Polsce jest drogi prąd?

Prawda jest taka, że gdyby nie złe zarządzanie PiSu to aż takiej inflacji czy wysokich cen energii by nie było. Wojna wojną, ale np. wysokich cen energii można było uniknąć ładując kasę z UE w inwestycje proekologiczne i niskoemisyjność.

Pierwszy przykład z brzegu: zniszczenie fotowoltiki. Niby mała rzecz, ale właśnie z takich setek małych rzeczy robi się rzecz duża.
Dwa: kasa ze sprzedaży emisji CO2. W 2021 r. dostaliśmy 25,3 mld złotych. Na co je wydaliśmy? Trudno powiedzieć: Tylko niecałe 4 proc. poszło na fundusz wypłacający rekompensaty dla sektorów narażonych najbardziej na wzrost cen energii elektrycznej, a reszta, czyli 96 proc. rozpłynęła się w budżecie.
Co ciekawe aż 872 mln zł wydano na energetykę jądrową, mimo, że elektrowni jądrowej ani prac budowlanych jeszcze nie rozpoczęto.
Także to gadanie rządu że wysokie ceny energii to wina Putlera to wciąż gadanie. Prawda jest taka, że kasa po prostu została przejedzona. Pamiętajcie o tym przy urnach i powtarzajcie innym w nieskończoność. Oni liczą na to, że ktoś nie będzie wiedział albo się o tym zapomni – napisał jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.