Wszystko wskazuje na to, że nawet do Jarosława Kaczyńskiego dotarło, do jakiego chaosu i kryzysu doprowadził Mateusz Morawiecki. Zapewne dlatego podczas wywiadu w Radiu Wrocław Kaczyński jak zwykle bronił premiera, jednak dodał znamienne słowa: „jest kwestia tych problemów z węglem”.

Reklamy

– Przede wszystkim my musimy dotrzeć do społeczeństwa z tą prostą prawdą, że te 7 lat, mimo kryzysów, mimo bardzo trudnej sytuacji, były dla naszego kraju dobre i że odpowiedzią drugiej strony jest nazywanie białego czarnym – opowiadał Kaczyński, pośrednio tłumacząc, czy zamierza dokonać zmian w rządzie.

Uciekł jednak od odpowiedzi na temat politycznej przyszłości Morawieckiego.

– Natomiast mogę panu powiedzieć tak, że ja w tej chwili nie odpowiadam na to pytanie, bo jest kwestia rozwiązania tych problemów z węglem, z zimą – stwierdził Kaczyński.

– Tutaj zastanowimy się nad tym, w jakiej konfiguracji będzie można to rozwiązać najlepiej. Natomiast pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki – przyznał prezes PiS.

Coś nam się wydaje, że już wkrótce te „inne punkty widzenia” w partii wezmą górę. I pożegnamy się z premierem Mateuszem Morawieckim.

Poprzedni artykułDziennikarka TVN z klasą dziękuje Polakom za obronę przed hejterem Ziobry. Chamski atak pisowskiego sędziego Iwańca się nie udał
Następny artykułWiemy kto ma zastąpić Morawieckiego. Jak Kaczyński na to wpadł?!