Piotr Zgorzelski, wicemarszałek z ramienia PSL, ujawnił w telewizji Polsat, że PiS blokuje prace nad ustawą o tanim prądzie. Chodzi o ustawy związane z odblokowaniem możliwości rozwoju tanich źródeł prądu w postaci paneli fotowoltaicznych i wiatraków. Gdyby uchwalić odpowiednie prawo, energia mogłaby bardzo szybko stanieć a Polacy zyskaliby niezależność energetyczną.

Jednak owa niezależność nie podoba się Kaczyńskiemu. On by chciał mieć władzę nad każdym gniazdkiem w Polsce, wolałby móc wyłączać niepokornym prąd. Dlatego Elżbieta Witek blokuje ustawę o tanim prądzie, którą chce procesować PSL. Ludowcy słusznie zauważyli, że umożliwienie budowy fotowoltaiki na korzystnych zasadach byłaby najlepszą receptą na kryzys energetyczny.

Reklamy

– Na kolejnych posiedzeniach prezydium Sejmu zgłaszam pod procedowanie ustawy dotyczące OZE, a PiS stale je blokuje. Jak widać, partia rządząca z wiatru, wody i Słońca uczyniła swoich ideologicznych wrogów – ujawnił Piotr Zgorzelski w Polsacie.

Wicemarszałek Sejmu jest oburzony postawą Kaczyńskiego i pyta, dlaczego PiS blokuje ludzie możliwość produkowania i zakupu taniego prądu.

Poprzedni artykułPiS jest kamieniem, który ciągnie Polskę na dno
Następny artykułDziennikarka TVN z klasą dziękuje Polakom za obronę przed hejterem Ziobry. Chamski atak pisowskiego sędziego Iwańca się nie udał