Zgorzelski ujawnia: PiS blokuje pracę nad ustawą o tanim prądzie!

Piotr Zgorzelski, wicemarszałek z ramienia PSL, ujawnił w telewizji Polsat, że PiS blokuje prace nad ustawą o tanim prądzie. Chodzi o ustawy związane z odblokowaniem możliwości rozwoju tanich źródeł prądu w postaci paneli fotowoltaicznych i wiatraków. Gdyby uchwalić odpowiednie prawo, energia mogłaby bardzo szybko stanieć a Polacy zyskaliby niezależność energetyczną.

Jednak owa niezależność nie podoba się Kaczyńskiemu. On by chciał mieć władzę nad każdym gniazdkiem w Polsce, wolałby móc wyłączać niepokornym prąd. Dlatego Elżbieta Witek blokuje ustawę o tanim prądzie, którą chce procesować PSL. Ludowcy słusznie zauważyli, że umożliwienie budowy fotowoltaiki na korzystnych zasadach byłaby najlepszą receptą na kryzys energetyczny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Na kolejnych posiedzeniach prezydium Sejmu zgłaszam pod procedowanie ustawy dotyczące OZE, a PiS stale je blokuje. Jak widać, partia rządząca z wiatru, wody i Słońca uczyniła swoich ideologicznych wrogów – ujawnił Piotr Zgorzelski w Polsacie.

Wicemarszałek Sejmu jest oburzony postawą Kaczyńskiego i pyta, dlaczego PiS blokuje ludzie możliwość produkowania i zakupu taniego prądu.