Anna Moskwa zostanie wyrzucona z rządu? Morawiecki chce się ratować za wszelką cenę

Jedną z ofiar Morawieckiego ma paść Anna Moskwa, nieudolna minister klimatu, na którą premier zamierza zrzucić odpowiedzialność za problemy z gazem, prądem i węglem. Moskwa jest łatwym celem, bo jej wypowiedzi skutecznie obniżają notowania PiS.

Jeden z ministrów rządu powiedział niedawno na nieoficjalnym spotkaniu partyjnym, że Moskwa zachowuje się tak, jakby działała na zlecenie opozycji.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Morawiecki robi wszystko aby uratować się przed wyrzuceniem z funkcji premiera. Zaakceptował fakt, że będzie pozbawiony wszystkich swoich współpracowników, na ołtarzu władzy poświęcił nawet Dworczyka. Teraz jednak ważą się jego losy. Zaproponował więc aby całą winą obciążyć Moskwę, która przyszła do Ministerstwa Klimatu prosto z Orlenu. W ten sposób zamierza uderzyć zarówno w Obajtka jak i w cały układ, który się stworzył wokół osoby prezesa.

Prawdopodobnie do mediów przeciekną nowe szczegóły kilku dużych afer, ze sprawą Lotosu włącznie. To działania wewnątrz PiS.