Czarnek przeprasza za homofobiczne wypowiedzi. Minister Rydzyka upokorzony

Czarnek poniżony.

Minister edukacji Przemysław Czarnek zamieścił w swoich mediach społecznościowych przeprosiny za słowa o LGBT “ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”. To efekt pozwu prof. Jakuba Urbanika z Uniwersytetu Warszawskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak przypomina portal Wirtualne Media, w czerwcu 2020 roku, w czasie prezydenckiej kampanii wyborczej, Przemysław Czarnek na antenie “Studia Polska” w TVP Info wyraził się o osobach LGBT w sposób, który wywołał wielką burzę w mediach.

– Skończmy te dyskusje o tych obrzydlistwach LGBT, homoseksualizmie, biseksualizmie, paradach równości. Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnym niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją – powiedział na antenie telewizji publicznej Czarnek.

Źródło: WM