Wiemy kiedy wyleci Morawiecki! Tego nikt się nie spodziewa!

Wszystko wskazuje na to, że kryzys w rządowych szeregach PiS zmierza ku przesileniu. I że Mateusz Morawiecki ku uldze nas wszystkich wreszcie pożegna się ze stanowiskiem. Jeśli informacje się potwierdzą, może to się stać w ciągu kilku dni.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jak podało Radio ZET do kluczowego głosowania ma dojść w piątek. Wtedy ma zapaść decyzja dotycząca dalszych politycznych losów Morawieckiego.

– Wcześniej, w czwartek, ma się odbyć wyjazdowe posiedzenie klub PiS. Może także dojść do odwołania Michała Dworczyka z funkcji szefa Kancelarii Premiera, który przez ciągle ujawniane maile z jego skrzynki, staje się zbyt dużym obciążeniem politycznym dla Mateusza Morawieckiego – podają dziennikarze radia.

Znana jest także osoba, która ma zastąpić Morawieckiego. To… Elżbieta Witek, obecnie marszałek Sejmu. Jak donoszą media, ma ona wielką chęć na objęcie stanowiska szefa rządu. Najwyraźniej nie przeszkadza jej, że będzie to funkcja czysto tytularna, bo prawdziwe decyzje zapadają wszak gdzie indziej.