A może podatek 50% od nadmiarowych przychodów nałożyć na polityków PiS i Solidarnej Polski?

Przegrana przez pisowców i ziobrystow wyborów spowoduje utratę na przyszłość ich uzyskanych dzięki polityce, nadmiarowych dochodów. Do sprawdzenia pozostanie przeszłość – napisał Leszek Balcerowicz, komentując sprawę pomysłu podatku od nadmiarowych zysków polityków PiS i Solidarnej Polski.

Podatek od nadmiarowych zysków przydałby się aby został nałożony na polityków, którzy po dojściu do władzy zaczynają wykazywac w PIT znacznie większe dochody niż we wcześniejszym okresie (patrz niektóre “kariery” i zarobione miliony, gdy wczesniej trudno było o 60 tys. rocznie) – napisał jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Właśnie ten wpis skomentował Balcerowicz.

Jedyny sposób, by usłonić społeczeństwo przed populizmem, to uodpornić nań dostatecznie dużo jego członków.Wymaga to umiejętnej nośnej edukacji obywatelskiej.Staram się to robić.Politycy grający populizmem ogłupiają ludzi.Ich tryumf to społeczna katastrofa, jak np w Argentynie – dodał Balcerowicz.