Koniec układu PiS.

W przyszłym tygodniu mec. Roman Giertych skieruje akt oskarżenia dla Morawieckiego. Pozew przeciwko panu Jabłońskiemu, wiceszefowi MSZ, też będzie.

Reklamy

– Pozew cywilny będzie swoją drogą. Jest już przygotowywany i w przyszłym tygodniu wpłynie do sądu akt oskarżenia przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu o sprawstwo kierownicze, przestępstwo z art. 212 par. 2. To jest przestępstwo prywatnoskargowe, więc mogę go oskarżyć bez udziału prokuratury – wskazał adwokat.

– Będzie potrzebne zniesienie immunitetu poselskiego i będziemy o to występować do Sejmu. Jeżeli to nie nastąpi, to poczekam, aż skończy się kadencja. Taki akt oskarżenia powoduje, że przedawnienie nie biegnie, więc prędzej czy później dopadniemy pana premiera – dodał.

Pytany o to, co z resztą grupy – Dworczykiem, Cieszyńskim itd. adwokat dodał:

– Będzie jeden akt oskarżenia, który obejmie premiera Morawieckiego jako sprawcę kierowniczego oraz tych, którzy współdziałali – czyli pana Chłopika, pana Cieszyńskiego, pana Dworczyka, pana Kotowicza. To są osoby, które próbowały doprowadzić do wyrzucenia mnie z zawodu – powiedział mecenas.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułMorawiecki stracił kontrolę. Prof. Orłowski: Rząd nie jest w stanie podjąć nawet najbardziej oczywistych decyzji ekonomicznych
Następny artykułSasin może zacząć się bać. Kaczyński kończy operację Szydło