Będzie akt oskarżenia dla Morawieckiego. Mec. Giertych: Prędzej czy później dopadniemy pana premiera

Koniec układu PiS.

W przyszłym tygodniu mec. Roman Giertych skieruje akt oskarżenia dla Morawieckiego. Pozew przeciwko panu Jabłońskiemu, wiceszefowi MSZ, też będzie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Pozew cywilny będzie swoją drogą. Jest już przygotowywany i w przyszłym tygodniu wpłynie do sądu akt oskarżenia przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu o sprawstwo kierownicze, przestępstwo z art. 212 par. 2. To jest przestępstwo prywatnoskargowe, więc mogę go oskarżyć bez udziału prokuratury – wskazał adwokat.

– Będzie potrzebne zniesienie immunitetu poselskiego i będziemy o to występować do Sejmu. Jeżeli to nie nastąpi, to poczekam, aż skończy się kadencja. Taki akt oskarżenia powoduje, że przedawnienie nie biegnie, więc prędzej czy później dopadniemy pana premiera – dodał.

Pytany o to, co z resztą grupy – Dworczykiem, Cieszyńskim itd. adwokat dodał:

– Będzie jeden akt oskarżenia, który obejmie premiera Morawieckiego jako sprawcę kierowniczego oraz tych, którzy współdziałali – czyli pana Chłopika, pana Cieszyńskiego, pana Dworczyka, pana Kotowicza. To są osoby, które próbowały doprowadzić do wyrzucenia mnie z zawodu – powiedział mecenas.

Źródło: Gazeta Wyborcza