Panie prezesie Kaczyński! Niech pan przyjdzie do Sejmu w jednym bucie, po co ma pan dwa?

W niezwykle barwny sposób podsumował politykę PiS wobec kryzysu energetycznego poseł Lewicy Tomasz Trela. – Węgla nie ma dlatego, że te nygusy z PiS nic przez kilka miesięcy nie zrobiły – przekonywał poseł na antenie Polsat News.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Byłem w wakacje w Agencji Rezerw Strategicznych z pytaniem, czy mają węgiel i gdzie ten węgiel kupują, za ile go kupią. Dostałem odpowiedź: prezes na urlopie, dyrektor na urlopie, księgowy na urlopie, nikt nic nie wie – opowiadał Trela. Nic więc dziwnego, że obecnie składy węglowe są puste.

Tymczasem w lipcu Morawiecki zapewniał że węgla nie zabraknie. – A wczoraj Mateusz Morawiecki mówi, że musi być jakaś wewnętrzna autokorekta, żeby tego węgla nie kupować w całości – zauważył poseł.

Po czym zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego, przypominając jego apel, by Polacy kupowali po prostu o połowę mniej węgla, niż dotychczas. – Mam do pana prezesa prośbę. Proszę dziś przyjść do Sejmu w jednym bucie. Po co ma pan dwa? Niech pan w jednym przyjdzie – zakpił Trela.

Jak państwo sądzą? Kaczyński przyjdzie w jednym bucie? Czy też poświęcać się mają tylko zwykli Polacy? Jego to nie dotyczy?