Jak Kaczyński zamyka uniwersytety. Polacy mają być głupi i pracować za grosze

Ogromne rachunki za prąd dobijają uniwersytety. Uniwersytet Jagielloński ma zapłacić 182 miliony zł za prąd w 2023 roku. To o 155 milionów więcej niż w 2022 a więc wzrost o ogromne 700 %. Uczelnia istnieje 650 lat Przetrwała nazistów i komunistów a polegnie z łap Kaczyńskiego – napisał jeden z internautów.

Uniwersytet Jagielloński nie jest oczywiście jedyny. Niezależne uczelnie wyższe otrzymują gigantyczne rachunki a w efekcie muszą rozważać ograniczenie działalności lub nawet zamykanie się. PiS najwyraźniej nie chce, aby w Polsce byli wykształceni, zdolni ludzie. Inteligencja ma wyginąć – kiedyś zabijali ją komuniści, dzisiaj dobija PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wygląda na to, że Kaczyński chce w naszym kraju taniej siły roboczej dla obcych państw – i realizuje tą politykę od rana do wieczora. Uczelnie wyższe i naukowcy są PiS niepotrzebni, co swego czasu potwierdził Radosław Fogiel, rzecznik prezesa PiS, mówiąc o tym że ta partia nie zatrudnia ekspertów, bo eksperci nie chcą realizować zbrodniczych programów Kaczyńskiego.