Polacy nie mają złudzeń. Idzie katastrofa

Znamienne są wyniki sondażu Instytutu Badań Pollster, przygotowanego dla „Super Expressu”. Widać w nich, że większość z nas sądzi, że już wkrótce będzie jeszcze gorzej, niż jest obecnie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Aż 84 proc. badanych jest przekonanych, że rząd powinien przedłużyć obowiązywanie zerowej stawki VAT na żywność. Zaś aż 37 proc. respondentów jest przekonanych, że słynne 500 plus powinno wynosić obecnie co najmniej 700 złotych.

Z kolei aż 78 proc. Polaków jest przekonanych, że rządowe dopłaty do kosztów ogrzewania i prądu nie zrekompensują nadchodzących i nieuniknionych podwyżek. Jedynie 14 proc. (sic!) jest przeciwnego zdania.

– Według mnie Polacy sądzą, że będzie jeszcze gorzej, niż jest. W codziennym myśleniu nie uruchamia się przewidywalnych kosztów, tylko zakłada jeszcze gorszy scenariusz – komentował wyniki badań socjolog Henryk Domański.

Źródło: Super Express