PILNE: ratujmy Polskę teraz. Dlaczego potrzebujemy rządu technicznego?

Politycy PiS nie zajmują się kryzysem, tylko go pogłębiają. Doktryna Kaczyńskiego, która zakłada kolejne rozdawnictwo pieniędzy prowadzi wprost do powiększenia inflacji oraz kumulacji problemów na rynku energii, węgla oraz gazu. Z tego powodu dalsze utrzymywanie rządu PiS u władzy jest po prostu śmiertelnym zagrożeniem i dla ludzi dla gospodarki.

Argumenty, które są używane dla wykluczenia opcji rządu technicznego nie znajdują oparcia merytorycznego. Główny to kwestia wygrania kolejnych wyborów – politycy z różnych stron podnoszą, że przejęcie dzisiaj władzy od PiS, chociaż jest możliwe, nie jest w interesie PO, PSL, Hołowni czy SLD. Tyle, że to błędne założenie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rząd techniczny nie musi się składać z polityków. Może się składać z ekspertów i fachowców. Rząd ten powinien przede wszystkim ratować Polskę przed kryzysem energetycznym. Jest to nadal możliwe, chociaż potrzebne są pilne decyzje, dotyczące uporządkowania rynku. Dla zatrzymania inflacji potrzeba skończyć z rozdawnictwem. To politycznie trudne, ale niezbędne, bo złotówka upadnie szybciej niż ktokolwiek myśli. Już dzisiaj inflacja w niektórych obszarach przekracza 30% i rośnie.

Rząd techniczny zająłby się też rozliczeniem PiS i procesami poszczególnych polityków – owo rozliczenie mogłoby przybrać formę publicznych procesów, które pomogłyby stworzyć odstraszający innych populistów i kłamców przykład. Procesy Kaczyńskiego, Morawieckiego, Niedzielskiego, Szumowskiego, Cieszyńskiego to bardzo dobry pomysł – potrzeba pokazać, że państwo potrafi ich ukarać. Prawdo do tego posiadamy.

Jak można uratować Polskę? Szybko pozyskać pieniądze z KPO, odblokować potencjał energetyki wiatrowej i fotowoltaiki, iść wzorem innych krajów z alternatywnymi formami ogrzewania. Wszystko jest do zrobienia.

Nasza klasa polityczna powinna poświęcić się odbudowie kraju – wspólnie. Różnice światopoglądowe zostawić. Ratujmy Polskę! Naprawdę nie ma czasu. Inaczej czeka nas zapaść, emigracja, upadek.