Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował właśnie, że rząd wysłał notę dyplomatyczną do Niemiec. Politycy Zjednoczonej Prawicy domagają się w niej reparacji za zniszczenia z czasów II wojny światowej. A więc prawie sprzed 80 lat.

Reklamy

– Nota dyplomatyczna, którą właśnie parafowałem, zostanie przekazana MSZ Niemiec. Wyraża ona przekonanie polskiego ministra spraw zagranicznych, że strony powinny podjąć niezwłoczne działania zmierzające do trwałego i ostatecznego, prawnego i materialnego uregulowania kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 – stwierdził Rau.

– Takie uregulowanie pozwoli oprzeć relacje polsko-niemieckie na sprawiedliwości i prawdzie, doprowadzi do zamknięcia bolesnych rozdziałów w przeszłości oraz zapewni dalszy rozwój stosunków dwustronnych w duchu dobrego sąsiedztwa i przyjaznej współpracy – dodał.

Zapomniał tylko dodać, że reparacje są zbyt poważnym problemem, by można je było wykorzystywać tylko dla celów partyjnej propagandy. A tak przecież zachowuje się PiS.

Poprzedni artykułPolski nie stać na PiS. Władza właśnie przepuszcza nasz dorobek
Następny artykułGrodzki podsumował wystąpienia Kaczyńskiego. Te słowa przylgną do prezesa PiS