PiS szuka guza. Właśnie wysłał notę do Niemiec w sprawie reparacji

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau poinformował właśnie, że rząd wysłał notę dyplomatyczną do Niemiec. Politycy Zjednoczonej Prawicy domagają się w niej reparacji za zniszczenia z czasów II wojny światowej. A więc prawie sprzed 80 lat.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Nota dyplomatyczna, którą właśnie parafowałem, zostanie przekazana MSZ Niemiec. Wyraża ona przekonanie polskiego ministra spraw zagranicznych, że strony powinny podjąć niezwłoczne działania zmierzające do trwałego i ostatecznego, prawnego i materialnego uregulowania kwestii następstw agresji i okupacji niemieckiej w latach 1939-1945 – stwierdził Rau.

– Takie uregulowanie pozwoli oprzeć relacje polsko-niemieckie na sprawiedliwości i prawdzie, doprowadzi do zamknięcia bolesnych rozdziałów w przeszłości oraz zapewni dalszy rozwój stosunków dwustronnych w duchu dobrego sąsiedztwa i przyjaznej współpracy – dodał.

Zapomniał tylko dodać, że reparacje są zbyt poważnym problemem, by można je było wykorzystywać tylko dla celów partyjnej propagandy. A tak przecież zachowuje się PiS.