Dzieci i młodzież masowo wypisują się z religii

Im bardziej Czarnek naciska na upolitycznienie i ideologizację szkół, tym więcej osób ucieka z systemu. W niektórych szkołach jest to nawet 70% uczniów.

W tym roku z lekcji religii wypisało się 4 856 uczennic i uczniów z 14 404 wszystkich uczęszczających do szkół ponadpodstawowych w Kielcach. Procentowo stanowi to prawie 35% ogółu młodzieży w tych placówkach. Najwięcej w „Żeromskim” – 70,3%, „Śniadku” – 52,5% i „Ściegiennym” – 51% – napisał Marcin Chłodnicki. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Podobne rezultaty przynosi kampania PiS w innych miastach. Młodzież ma dość i nie chce być poddawana naciskom politycznym ani siłowemu uczeniu religii. Czarnka trafia szlag, bo efekty są odwrotne od zamierzonych.

Im bardziej Czarnek naciska, tym uczniów jest mniej. Nikt tyle złego nie zrobił dla kościoła katolickiego co PiS. Odpływ wiernych jest masowy, kościoły świecą pustkami.