Pierwsza uczelnia w Polsce zamyka się przez wysokie ceny prądu i ogrzewania, wywołane przez PiS

Jest pierwszy uniwersytet, który zamyka się z powodu horrendalnie wysokich cen prądu i ogrzewania, które wprowadził PiS. To uczelnia w Białymstoku. Decyzję o zamknięciu jej od 1 stycznia 2023 r. podjął rektor. Nie miał wyjścia – rachunki za energię i ciepło doprowadziłyby do bankructwa. Studenci będą się uczyć zdalnie, wykładowcy będą pracować z domów.

PiS działa w taki sposób, jakby mu zależało na tym, aby w Polsce ludzie nie mieli wykształcenia i nie mogli się rozwijać. Politykę tą ujawnił zresztą czeladnik piekarski, obecnie rzecznik PiS, niejaki Fogiel, który powiedział że PiS nie chce ekspertów, bo eksperci nie chcą realizować ich szkodliwego programu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


A jaki jest program PiS dla Polski? Wysokie ceny prądu, ciepła, węgla i gazu – wszystko ma być drogie jak paliwo.

Kaczyński zniszczy ten kraj. Sytuacja w której uczelnie trzeba zamykać z powodu drożyzny jest nie do pomyślenia w normalnych państwach. Tymczasem tutaj PiS działa jak partia antypolska, której zależy tylko na zniszczeniu.