Już za 1500 zł na miesiąc można wynająć w Hiszpanii duże mieszkanie z widokiem na morze w jednej z mniejszych miejscowości – wynika z analizy serwisu Idealista.com. To oznacza, że mieszkanie przez kilka miesięcy w tym ciepłym kraju może być znacznie tańsze niż ogrzewanie domu w Polsce.

Cena węgla przebiła 5 tysięcy zł za tonę. Do ogrzania typowego polskiego domu potrzeba od 5 do 7 ton węgla. Nawet jeśli uda się go kupić taniej, jest to wydatek przekraczający 20 tyś. zł. Wynajem dużego mieszkania w Hiszpanii kosztuje mniej niż połowę tej kwoty.

Reklamy

PiS doprowadził do sytuacji, w której pobyt w Hiszpania zimą (w ciągu dnia temperatury to zwykle kilkanaście i więcej stopni) jest tańszy niż mieszkanie w Polsce we własnym domu. Osoby, które pracują zdalnie, mogą bez problemu przenieść się w listopadzie na południe i wrócić w marcu. Wydatki będą bardzo niskie – pięć miesięcy w Hiszpanii za 7,5 tysiąca złotych? To jak najbardziej możliwe.

Co więcej, w sklepach w Hiszpanii ceny są podobne lub niższe niż w Polsce, przelot można zorganizować za kilkaset złotych.

Brawo PiS, rozwalacie Polskę dokumentnie. Rosjanie wam za to płacą?

Poprzedni artykułBłaszczak w poważnych opałach. Narastają pytania o Koreę Południową
Następny artykułCeny energii są co najmniej dwukrotnie zawyżone