Ceny jajek wzrosły w ciągu miesiąca o 16%!

Ceny jajek wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca o 16%, wynika z monitoringu cen sieci Biedronka. Producent tłumaczy, że musi podwyższać ceny z uwagi na rosnące ceny prądu i gazu, który jest niezbędny dla prowadzenia kurzych farm. Duże podwyżki czekają nas jeszcze od nowego roku – prawdopodobnie opakowanie będzie kosztowało powyżej 10 zł.

Realna inflacja na żywności jest znacznie wyższa, niż to co podaje GUS i przekracza 30%. Ceny artykułów spożywczych razem z cenami energii, gazu oraz węgla stanowią największe zmartwienie Polaków, przytłoczonych podwyżkami wprowadzonymi przez PiS. Drożyzna Kaczyńskiego dobija domowe budżety.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Winnym całej sytuacji jest tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński. To jego decyzje doprowadziły do gigantycznego kryzysu w Polsce, to jego ludzie znajdują się na wysokich stanowiskach w spółkach skarbu państwa okradających teraz Polaków z ich cieżko zarobionych pieniędzy.

A będzie jeszcze gorzej. Rok 2023 przejdzie do historii jako rok drożyzny i biedy.