Najnowszy sondaż. Kaczyński ma powody do zmartwień

Kolejny sondaż, tym razem przeprowadzony przez pracownię Research Partner pokazuje, że dystans dzielący PiS od PO, największej partii opozycyjnej jest coraz mniejszy. Z pewną dozą pewności możemy wręcz powiedzieć, że jeszcze kilka publicznych wystąpień Kaczyńskiego i przewaga Zjednoczonej Prawicy będzie należała do przeszłości.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby wybory miały się bowiem odbyć w najbliższych dniach, to na PiS zagłosowałoby 31,4 proc. ankietowanych. Dużo, ale z badania na badanie widać, że coraz mniej jest chętnych na poparcie Zjednoczonej Prawicy.

Z kolei na Platformę Obywatelską deklaruje oddanie głosu 24,9 proc. badanych. Kolejnych 8,2 proc. chce głosować na Polskę 2050. W Sejmie znalazła by się jeszcze Konfederacja (6,6 proc.) i Lewica (5,4 proc.).

Za to koalicjant PiS, Paweł Kukiz może liczyć na całe… 1,7 proc. Ale to i tak polityczna potęga w porównaniu z Solidarną Polską. Partia Ziobry może bowiem liczyć na cały, okrągły, 1 proc. głosów.