Tusk ostro o PiS: Oni będą siedzieć!

Podczas spotkania z wyborcami Donald Tusk jednoznacznie stwierdził, że po utracie władzy polityków PiS czekają znacznie poważniejsze konsekwencje niż tylko Trybunał Stanu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Trybunał Stanu to jest pieszczota. Oni będą siedzieć a nie, że odbierze im się prawo do kandydowania. Mam nadzieję, że wspólnie doprowadzimy do tego. W domu już swoje oberwałem i mnie z tej drogi już nic nie zawróci – stwierdził Tusk.

Zdaniem lidera opozycji prezes NIK, Marian Banaś, przygotował już materiały, które pozwolą na wytoczenie „kilkudziesięciu procesów karnych”. – Czy nie można powiedzieć, że Jacek Kurski działał nieustannie na niekorzyść spółki? Na to są paragrafy a nie Trybunał Stanu – zauważył Tusk.

– Oprócz tej niekompetencji i szaleństwa jest też metoda. Bo odwracanie się rządu PiSu od Europy nie jest przypadkowe – stwierdził były premier.