Klęska PiS. Kaczyński tego tak nie zostawi?

Wszystko wskazuje na to, że partyjne czystki w Prawie i Sprawiedliwości są coraz bliższe. Partia wyraźnie bowiem nie tyle dołuje w sondażach, ile po prostu zmierza ku wyborczej klęsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Widać to doskonale z sondażu pracowni United Surveys dla Wirtualnej Polski. Gdyby taki wynik potwierdził się w rzeczywistych wyborach parlamentarnych, to oznaczałoby to całkowitą klęskę Zjednoczonej Prawicy.

Gdyby wybory miały się odbyć w najbliższych dniach, to PiS zdobyłoby 33,8 proc. głosów. Z kolei Platforma Obywatelska może już liczyć na 26,2 proc. respondentów. Kolejne 13,6 proc. badanych deklaruje oddanie głosu na Polskę 2050. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (8,8 proc.), PSL (5,6 proc.) i Konfederacja (5 proc.).

Taki wynik w przeliczeniu na mandaty oznacza, że PiS miałoby 191 posłów. Do większości parlamentarnej brakuje więc 40 (sic!) posłów! Ta z kolei wyraźnie należałaby zaś do opozycji. PO miała by bowiem 143 deputowanych, Polska 2050 – 65, Lewica – 35, PSL – 15 i Konfederacja – 11.

Słowem, PiS nie ma już szans by objąć władzę. Przynajmniej w uczciwie przeprowadzonych wyborach parlamentarnych.