PiS dąży do polexitu. Nie wolno na to pozwolić!

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl rzecznik prasowy Porozumienia Jan Streżek przypomniał zasadniczy cel, jakie Kaczyński postawił przed Zjednoczoną Prawicą. Co gorsza akurat w tej jednej sprawie zwykle skłócony PiS jest niezwykle zgodny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ostatnio zbyt wiele dobrego na temat Unii Europejskiej w obozie PiS-u nie słychać. Ba, jestem zwolennikiem tezy, że wielu polityków w PiS-ie chciałoby z Unii wyjść, bowiem uważają ją jak premier Morawiecki, za ponadnarodową bestię – mówi Streżek.

Faktycznie premier Morawiecki przemawiając na zjeździe skrajnej prawicy w Hiszpanii nazwał Unię Europejską „ponadnarodową bestią” i „zwierzęciem bez tradycji”. – Mamy w Europie biurokratów, którzy uważają, że to oni są Europą, ale się mylą, bo Europa składa się z narodów, wolnych i suwerennych narodów – przekonywał szef rządu PiS.

– Polexit uważam za otwarty – komentował na gorąco te słowa Leszek Miller.