Ważny apel Tuska: To od nas zależy, czy wybory wygramy

Lider opozycji Donald Tusk po raz kolejny zwrócił uwagę, że PiS może spróbować „poprawić” wynik zbliżających się wyborów parlamentarnych. Zwłaszcza, że pewna jest klęska partii Kaczyńskiego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Do wyborów został dokładnie rok. To od nas wszystkich zależy, na ile będą wolne i uczciwe. I czy je wygramy. A ja głęboko w nasze zwycięstwo wierzę – napisał Tusk w mediach społecznościowych.

Sprawa naprawdę jest ważna, bo nie po raz pierwszy pojawiają się obawy co do ich uczciwości. Latem tego roku Donald Tusk przypomniał, że gdyby wybory prezydenckie z 2020 r. „były uczciwe w sensie prawnym, to prezydentem zostałby Rafał Trzaskowski”.

Podobnie stwierdziła niedawno Hanna Gronkiewicz-Waltz, zauważając, że gdyby ostatnie wybory prezydenckie „były uczciwe” to wygrana należałaby do Trzaskowskiego.