Delegalizacja PiS? To prawnie możliwe!

Fot. YT
Fot. YT

Jak się okazuje, delegalizacja Prawa i Sprawiedliwości jest całkowicie możliwa. A to dlatego, że zdelegalizowanie takiej formacji politycznej przewiduje polski system prawny.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Odpowiednie rozwiązania znajdują się w Konstytucji i w ustawie o partiach politycznych. Dotychczas nei zwracano na nie szczególnej uwagi. Jednak teraz powinny zostać wykorzystane.

– Zgodnie z art. 13 Konstytucji „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada, lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa – przypomina Eliza Michalik na łamach portalu NaTemat.pl.

Zdaniem Michalik tylko delegalizacja partii Kaczyńskiego umożliwi rozliczenie się z rządami PiS. – Ułatwiłoby też osądzenie w trybie karnym polityków PiS, którzy dopuścili się przestępstw – dodaje dziennikarka.