Klęska PiS coraz bliżej. W partii polecą głowy?

Fot. YT
Fot. YT

Z sondażu przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl widać nieuchronną klęskę PiS. Chociaż partia Kaczyńskiego formalnie ciągle cieszy się wysokim poparciem społecznym, to nie daje jej to szans na kolejne zwycięstwo.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Gdyby bowiem wybory parlamentarne odbyły się w najbliższych dniach, to na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 37,1 proc. Polaków. Taki wynik przekładałby się na 210 mandatów. Zabrakłoby 21 posłów, dla stworzenia wymarzonej przez Kaczyńskiego rządowej większości. Taki wynik oznaczałby, że PiS miałoby 25 posłów mniej, niż w 2019 r.

Tymczasem na Platformę Obywatelską chce głosować 27,7 proc. respondentów, co dawałoby 139 mandatów.  Trzecie miejsce należy zaś do Lewicy, z poparciem na poziomie 10,7 proc., co przekłada się na 42 posłów.

W Sejmie znalazłaby się jeszcze Polska 2050 (10,1 proc. poparcia, 40 mandatów), PSL (6,8 proc, 21 mandatów) i Konfederacja (5,7 proc. i 7 mandatów).

Koniec PiS jest już blisko!