Lewica stworzyła komisję Sprawiedliwości i Prawa. Rozliczy Ziobrę i Kaczyńskiego

Lewica zapowiada, że po wyborach w Sejmie powstanie Komisja Sprawiedliwości i Prawa, która ma zająć się rozliczeniami przestępców z PiS i Solidarnej Polski.

W Komisji zasiądą Ryszard Kalisz, Danuta Waniek, Agata Bzdyń, Bartosz Żmuda, Jarosław Szymczyk, Piotr Nagler, Kamila Ferenc, Bartłomiej Ciążyński, Marcin Kostka, Karol Perkowski, Karolina Kędziora – większość z nich to czynni prawnicy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Przez ostatnie 7 lat byliśmy świadkami wielu naruszeń prawa, które spowodowały reale kłopoty dla Polek i Polaków oraz wznieciły konflikt z Unią Europejską. Lewica nie pozostanie bierna wobec tych naruszeń. Dlatego jedną z pierwszych ustaw jaką klub parlamentarny Lewicy złoży w nowym Sejmie, będzie ustawa o powołaniu Komisji Sprawiedliwości i Prawa – zapowiada Krzysztof Śmieszek z Lewicy.

– Wskażemy kto i kiedy używał służb specjalnych, żeby eliminować niewygodną konkurencję. Kto i kiedy nadużywał władzy, przekraczał kompetencje, aby umacniać swoją polityczną władzę – dodał Śmiszek.

źródło: Twitter