Legendarny opozycjonista, Waldemar Kuczyński, bardzo ostro ocenia działalność CBA. To policja polityczna PiS.

Moim zdaniem, jedną z pilnych decyzji opozycji po zdobyciu władzy powinna być całkowita likwidacja CBA, który od powstania ma cechy policji politycznej PiS. Nie powinien po tym patologicznym potworze zostać kamień na kamieniu – napisał Kuczyński.

Reklamy

Kuczyński to legenda opozycji. W sierpniu 1980 był sygnatariuszem apelu 64 intelektualistów do władz komunistycznych o podjęcie rozmów ze strajkującymi robotnikami[6]. 24 sierpnia 1980 wszedł w skład Komisji Ekspertów przy Międzyzakładowym Komitecie Strajkowym (MKS) w Gdańsku. Od stycznia 1981 był formalnie członkiem Rady Programowo-Konsultacyjnej Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i w tym charakterze należał do doradców związku.

Od marca 1981 był członkiem organizującej się redakcji „Tygodnika Solidarność”, w którym kierował działem ekonomicznym, a od 1 czerwca 1981 był zastępcą redaktora naczelnego. Jako obserwator z ramienia NSZZ „Solidarność” uczestniczył w obradach Komisji Rządowej ds. Reformy Gospodarczej. Jesienią 1981 przygotował razem z Ryszardem Bugajem dla Komisji Programowej I Krajowego Związku Delegatów związku wariant programu gospodarczego, w którym stopniowe urynkowienie gospodarki łączono z silnym nadzorem społecznym i mocną ochroną grup najuboższych.

W stanie wojennym został internowany (13 grudnia 1981) w Białołęce, a następnie w Jaworzu. Był też komentatorem Radia Wolna Europa, publicystą „Aneksu”, „Kultury” i nowojorskiego „Nowego Dziennika”.

Bardzo krytycznie ocenia rządy Kaczyńskiego.

 

Poprzedni artykułW Lublinie stanie trzymetrowy posąg Kaczyńskiego. Giertych: Spełni się marzenie Jarka, że Kaczyński będzie ode mnie wyższy
Następny artykułBrejza wygrał z Kaczyńskim w sądzie! Prezes PiS ma poważny problem