Mocne słowa Krzysztofa Hetmana: PiS uchwala ustawy a węgla nie ma!

Krzysztof Hetman z PSL bardzo ostro ocenia to, co wyprawia PiS:

PiS wiele mówi o odpowiedzialności. Czy odpowiedzialny rząd niszczy odnawialne źródła energii, okłamuje Polaków i walczy z problemem, który sam stworzył? W 2015 r. wydobyto 75 mln t węgla, w tym będzie to 55 mln ton. To efekt rządów PiS – powiedział Krzysztof Hetman w Radiu Zet.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tak naprawdę rząd PiS jest najbardziej nieodpowiedzialnym rządem w Europie. Po wprowadzeniu embarga na rosyjski węgiel nie zagwarantowali dostaw z innych kierunków oraz nie odblokowali OZE. To odnawialna energia może pomóc „zasypać” lukę węglową.

Obowiązuje ustawa, że każdy obywatel może dostać 3 t węgla, obowiązuje też taka, że może otrzymać 3 tys. zł dodatku na zakup węgla. I co z tego? Nic. Węgla w Polsce po prostu nie ma, a PiS winę za jego brak chce zrzucić na samorządy – dodał Hetman.