Płacz i zgrzytanie zębów w PiS. Partia żegna się z władzą

Każdy kolejny sondaż politycznych sympatii Polaków pokazuje, że nie tylko PiS nie ma szans wygrać przyszłorocznych wyborów. Całkiem możliwe jest także to, że w 2023 r. Zjednoczona Prawica (o ile dotrwa do tego czasu), nie będzie już miała największego klubu parlamentarnego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z badania United Surveys dla Wirtualnej Polski wynika, że PiS cieszy się dziś poparciem na poziomie 32,4 proc. Czyli dużo za mało, by po raz trzeci stworzyć rząd.

Z kolei na Platformę Obywatelską chce zagłosować 26 proc. Oznacza to wzrost o 1,3 proc. w porównaniu do badania sprzed kilku tygodni. Dalej znajduje się wynik Polski 2050, na którą chce głosować 13,1 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłaby się jeszcze Lewica (9,6 proc.) i PSL (6,2 proc.).

Co ciekawe, jak wskazuje Wirtualna Polska w wyraźny sposób, z badania na badanie, maleje przewaga PiS nad Platformą Obywatelską. Obecnie jest to 6,4 proc., gdy niespełna miesiącem było to aż 7,6 proc.