PiS ciągle krytykuje Unię Europejską. Nie inaczej było, gdy w studiu TVP pojawił się Krzysztof Hetman, europoseł PSL. Ludowiec nie dał jednak propagandzie PiS żadnej szansy. W odpowiedzi na absurdalne tezy pisowskie odpowiedział krótko i zwięźle:

– W Komisji Europejskiej zasiada działacz PiS Janusz Wojciechowski i trzeba jego zapytać, dlaczego Komisja Europejska zapowiada maksymalną cenę gazu w takiej wysokości w jakiej proponuje. Ostateczną decyzję podejmuje Rada Europejska, w której zasiada premier Morawiecki. – powiedział Hetman.

Reklamy

I tak upadł pisowski mit o złej unii i dobrym PiS. Bo rzeczywiście, za wiele decyzji odpowiada właśnie Mateusz Morawiecki. To on osobiście negocjował warunki różnych porozumień i warunki przekazania środków dla Polski. Wojciechowski to z kolei osoba odpowiedzialna za rolnictwo. PiS zwyczajnie łże i próbuje udawać, że nie współodpowiada za to co się dzieje w Unii.

Wbrew tezom polityków PiS Komisja Europejska uzgadnia swoje decyzje z państwami członkowskimi i wsłuchuje się w ich głos. Ustalenie maksymalnej ceny gazu na poziomie unijnym to bardzo dobre rozwiązanie, które zgłaszał też polski rząd – podsumował Hetman.

Poprzedni artykułZgorzelski ostro o PiS: Prowadzą antysamorządową politykę od 7 lat
Następny artykułWęgla nie ma, dopłat nie ma. A co jest? Kaczyński!