Przerażająca prawda.

Holenderski dziennikarz Ekke Overbeek zaprezentował swoją książkę „Maxima Culpa”. Książka to efekt śledztwa dziennikarza dot. ukrywania gwałcących dzieci księży przez Jana Pawła II.

Reklamy

Okres, który badał dziennikarz dotyczy m.in. czasów, zanim Karol Wojtyła został papieżem. Z ustaleń dziennikarza wynika, że Wojtyła świadomy przestępstw swoich podwładnych po prostu przenosił ich do innych parafii.

– Znalazłem konkretne przypadki księży, którzy wykorzystywali dzieci w archidiecezji krakowskiej, gdzie przyszły papież był arcybiskupem. Wiedział on o tym i mimo to przenosił tych mężczyzn gdzie indziej. A to oznaczało nowe ofiary – powiedział Overbeek holenderskiej telewizji Nieuwsuur.

Overbeek badał dokumenty służb specjalnych na temat przyszłego papieża z czasów, gdy Karol Wojtyła mieszkał i pracował w Polsce.

– Dokumenty bezpośrednio dotyczące Wojtyły zostały w ogromnej większości zniszczone, ale jest on bardzo często wspominany w innych, które się zachowały. Po złożeniu ich wszystkich razem powstaje – jak w przypadku puzzli – obraz tego, jak podchodził do kwestii wykorzystywania dzieci przez księży i jak to było rozwiązywane. (…) To są twarde dowody – wskazuje dziennikarz.

Książka ukaże się w języku polskim dopiero w przyszłym roku.

Źródło: GW

Poprzedni artykułKO 33,3, PiS 22,4 proc. Kaczyński traci przez Ziobrę [SONDAŻ]
Następny artykułKaczyński nie wytrzyma do wyborów. „Sejm będzie się spotykał raz w miesiącu, to przygotowania pod rząd mniejszościowy”