Ruszamy w Polskę ze zbiórką podpisów pod obywatelskim projektem Uczciwa Polska. Prosimy o jego poparcie. To nie jedna ustawa, a cała filozofia wsparcia na pokolenia: młodych, pracujących i seniorów. Rozwiązujemy problemy Polaków – ogłosił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. 

Uczciwa Polska to państwo, z którego jesteśmy dumni, które nie zabiera ciężko pracującym, ale docenia. Nie zostawia wdowy samej, ale daje możliwość dziedziczenia emerytury. Zapewnia start młodym ludziom i pomaga przy kupnie własnego mieszkania.

Reklamy

Uczciwa Polska to po pierwsze własny kąt – niskooprocentowany kredyt na mieszkanie/dom w BGK + wkład własny 100 tys. zł. Po drugie, praca, która się opłaca – państwo nie pobierze podatków i składek od dodatkowej pracy czy nadgodzin.

Po trzecie, dziedziczenie emerytur – nie może być tak, że wdowa zostaje z minimalnym świadczeniem po śmierci męża. Wesprzemy seniorów. 100% wyższej emerytury i 50% drugiej. To jest Uczciwa Polska i nasz plan dla pokoleń.

Projekt obywatelski Uczciwa Polska to odpowiedź PSL na potrzeby młodych, wchodzących w dorosłość, ale także pracujących, chcących godnie żyć i zarabiać. To dobry start i Własny Kąt To Państwo, które docenia, a nie zabiera. To wreszcie solidarność międzypokoleniowa – powiedział Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, komentując słowa Kosiniaka-Kamysza. 

 

Poprzedni artykułPiS wprowadza gigantyczną podwyżkę opłat za gaz! Już od 1 stycznia 2023 r.
Następny artykułPotrzebny obywatelski projekt ustawy o usunięciu TVP z telewizorów