Maciej Wąsik na liście znajomych Tomasza L. Czy to największa afera szpiegowska współczesnej Polski?

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz Rzeczpospolitej, zamieścił w sieci zrzut z ekranu na którym widać, że Tomasz L. oskarżany o współpracę z rosyjskim wywiadem miał wśród znajomych m.in. Macieja Wąsika. To poważny problem dla PiS.

Rosyjski szpieg w samym sercu partii Kaczyńskiego, będący dobrym znajomym prominentnych polityków, mocno obciąża cały obóz Zjednoczonej Prawicy. Wąsik, Smoktunowicz, Jakubiak czy Bielecki powinni się teraz gęsto tłumaczyć z tej znajomości. Jaki miała charakter? Co przekazali Tomaszowi L.? Jakie tajemnice ujawnili?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sytuacja Wąsika oraz innych znajomych Tomasza L. jest niewesoła. Śledztwo musi być szczegółowe i szeroko zakrojone – i prowadzone w wolnej od PiS Polsce, aby niezależna prokuratura i służby specjalne zbadały wszystkie wątki tej afery, być może największej afery szpiegowskiej w historii współczesnej Polski.