Komentarze do wycieku niekorzystnych zapisów umowy Orlenu z Aramco “Rafineria oddana za bezcen”

– Jeżeli to się potwierdzi tak jak to przestawiła TVN24 to wg mnie mamy chyba najgrubszą aferę tego roku. Rafineria oddana za bezcen i zero do powiedzenia. Celowo to musiało być tak zrobione. Jeszcze przez chwilę myślałem, że jakiś kretyn to podpisał w takim kształcie, ale z czasem doszło do mnie, że nie można być aż tak głupim – napisał jeden z internautów komentując aferę z umową Orlenu z Aramco. W sieci aż huczy od komentarzy.

– Afera roku? To jest trybunał stanu. Jak to przeszło przez KE to ja nie wiem. I jeszcze ta klauzula na pół miliarda dolarów. Przecież to trzeba być pół mózgiem żeby to podpisać. To nie jest dla nas zabezpieczenie tylko dla Saudów że będziemy ropę po każdej cenie prze lata ciągnęli od nich. .

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

– W skrócie za jakieś śmieszne pieniądze oddaliśmy 30% rafinerii Gdańskiej Saudyjczykom – tyle tylko, że zgodnie z umową do której dotarli dziennikarze, a Orlen tego nie zdementował – Saudyjczycy posiadając te 30% udziałów, w zasadzie kontrolują wszystko, a my nie możemy podjąć żadnej decyzji bez zgody Saudyjczyków. W dodatku, jeśli naruszymy umowę na dostarczanie saudyjskiej ropy do Polski, będziemy musieli bulić Saudyjczykom 0.5 mld dolarów, niezależnie czy Saudyjczycy poniosą jakiekolwiek straty ze względu na naruszenie tej umowy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby Arabowie sprzedali swoje udziały Rosji, a tym samym ruskie będą mieli realny wpływ, od środka, na ceny paliw w Polsce.

– W rafinerię wpakowaliśmy ostatnimi czasy 10 mld zł, a rafineria za 3 miesiące działalności generuje 3-4 mld zysku. A my te udziały sprzedaliśmy za 1 mld. Krótko mówiąc, za bezcen sprzedaliśmy 30% udziałów w rafinerii i pomimo tego, że mamy pakiet większościowy, w praktyce Araby trzymają nas za mordę w każdym możliwym aspekcie, zupełnie tak jakby to oni mieli pakiet większościowy.

– Całym celem transakcji było kilkadziesiąt mln $ dla obajtków i morawieckich. A może nawet mniej. To może nam się nie mieścić w głowach ale sposób myślenia złodziei taki jest. Bez oglądania się na szkody.

– Tak to jest jak oddaje się największą polską spółkę w ręce człowieka, który nie miał skrupułów oszukiwać swojego rodziny, która wcześniej pomógł mu wyjść z życiowego zera. Gościa który dla prywatnego zysku układał się mafią.

To tylko niektóre z komentarzy

źródło: Twitter, Wykop.pl