09 marca 2026

Jarosław Kaczyński promuje LGBT+? Zaskakujące wnioski Solidarnej Polski

Wystąpienie zespołu Black Eyed Peas, w charakterystycznych, tęczowych opaskach na ramieniu poruszyło polską politykę. A raczej – by być bardziej precyzyjnym – działaczy Zjednoczonej Prawicy.

– Po występie amerykańskiego zespołu Black Eyed Peas, który ośmieszył TVP i jej Sylwester Marzeń w Zakopanem, politycy Solidarnej Polski skoczyli do gardeł zarówno narodowemu nadawcy, jak i koalicjantom z Prawa i Sprawiedliwości. Któż by pomyślał, że tęczowe opaski noszone przez muzyków staną się najlepszym narzędziem do demontażu rządzącej koalicji? – zauważa Zuzanna Dąbrowska na łamach „Rzeczpospolitej”.

– Mówiąc w skrócie: za publiczne zgorszenie odpowiada TVP, za TVP odpowiada PiS, za PiS Jarosław Kaczyński, więc można śmiało powiedzieć, że to prezes promował LGBT+ na zakopiańskiej scenie i w telewizorach wyborców. A zarzuty pod adresem prezesa to już wyraźna eskalacja konfliktu w Zjednoczonej Prawicy. Rok 2022 zakończył się więc pod znakiem walki o prawa osób LGBT+, a nowy 2023 rozpoczął się od szarpaniny w obozie rządzącej prawicy – dodaje dziennikarka.

No cóż, dla takiego konfliktu w szeregach Zjednoczonej Prawicy warto było wydać setki tysięcy złotych na organizację Sylwestra Marzeń, prawda?

Źródło: „Rzeczpospolita”

Popularne

PILNE! 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski. Aktualizacja 14.02.2026 r

   Lista prawie 1300 nierozliczonych afer  za rządów PiS i...

Szokująca prawda! Znana dziennikarka ujawnia tajemnicę: Kaczyński jest potomkiem Targowicy

Gen zdrady? PiS ma poważne problemy z wizerunkiem. Znana...

„Kaczyński umiera”. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes PiS ma nowotwór?!

Kto zastąpi prezesa? Jarosław Kaczyński ma nowotwór – twierdzi prawnik...

Szokujący film z Andrzejem Dudą. Prezydent pod wpływem ledwo trzyma się na nogach?

Czy wirus filipiński zawędrował do Pałacu Prezydenckiego? Opublikowany film...

Paniczna obrona Czarnka. PiS zaczyna rozumieć swój błąd

Im dłużej trwa dyskusja o nominacji Przemysława Czarnka na...

Sprzeciw wobec SAFE to prezent dla Kremla

W świecie, w którym wojny zużywają zapasy rakiet i...

Kandydat problemów. PiS gorączkowo tłumaczy nominację Czarnka

Gdy partia polityczna z entuzjazmem prezentuje swojego kandydata na...

Sondaż bez złudzeń. A PiS ciągle roi o władzy

Prawo i Sprawiedliwość od miesięcy próbuje przekonywać swoich wyborców,...

Czarnek na premiera? Fala krytyki mówi wszystko

Ogłoszenie Przemysława Czarnka kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera...

Jedno zdanie Tuska i koniec spektaklu. Balon propagandy PiS...

Konwencje Prawa i Sprawiedliwości mają jedną niezmienną cechę –...