24 kwietnia 2025

Kaczyński musiał się ugiąć. Duda za to zapłaci?

Wbrew pompatycznym zapowiedziom Jarosława Kaczyńskiego, że Polska takiej pomocy nie potrzebuje, niemieckie rakiety Patriot będą broniły polskiego nieba.

– Dotychczasowa postawa Niemiec nie daje podstaw do tego, by sądzić, że oni zdecydują się na to, by strzelać do rakiet rosyjskich – przekonywał Kaczyński. Głosząc, że niemiecki sprzęt powinien znaleźć się na Ukrainie.

– Trudno się temu dziwić, gdy PiS założył, że Niemcy obok Rosji są naszym „wrogiem odwiecznym”, a narracja antyniemiecka stała się obowiązującą wśród rządzących. Trudno nie odnieść wrażenia, że taka postawa wypływa z antyniemieckich fobii Jarosława Kaczyńskiego – komentowała powody działania PiS ostrożna w swoich sądach „Rzeczpospolita”.

Lider Zjednoczonej Prawicy musiał się ugiąć przed olbrzymią presją społeczną. Polacy chcieli niemieckiej pomocy. Na dodatek całą sytuację wykorzystał Andrzej Duda, dogadując się z Niemcami i w ten sposób upokarzając Jarosława Kaczyńskiego. Ostatecznie na mocy postanowienia Andrzeja Dudy to Polski trafią trzy baterie Patriotów, obsługiwane przez niemieckich żołnierzy, którzy zostaną rozlokowani na Lubelszczyźnie.

A Kaczyński musi teraz przełknąć te żabę.

Popularne

PILNE! 1300+ AFER PiS i Suwerennej Polski. Aktualizacja 02.04.2025 r

   Lista prawie 1300 nierozliczonych afer  za rządów PiS i...

„Kaczyński umiera”. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes PiS ma nowotwór?!

Kto zastąpi prezesa? Jarosław Kaczyński ma nowotwór – twierdzi prawnik...

Szokująca prawda! Znana dziennikarka ujawnia tajemnicę: Kaczyński jest potomkiem Targowicy

Gen zdrady? PiS ma poważne problemy z wizerunkiem. Znana...

Co mogą służby o 6 rano? [VIDEO]

Wizyta służb mundurowych o 6 rano to sytuacja, która...

Panika w PiS. Wszystko przez Sikorskiego

Wystąpienie Witolda Waszczykowskiego, byłego szefa polskiej dyplomacji, w reakcji...

Nadgorliwość Dudy. Sikorski wytknął mu błędy

W środę, 23 kwietnia 2025 roku, minister spraw zagranicznych...

Ofensywa Trzaskowskiego. Tego się w PiS nie spodziewali

Rafał Trzaskowski i jego sztab pokazują, że nawet w...

Jarosław Kaczyński. Mistrz wymówek i nieobecności

Nieobecność Jarosława Kaczyńskiego podczas expose ministra spraw zagranicznych Radosława...

Mocne wystąpienie Trzaskowskiego. Sztab Nawrockiego zatkało

Wystąpienie Rafała Trzaskowskiego w Katowicach to przykład polityki, która...