Kretyni u władzy.

Jarosław Kaczyński wygrał plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku 2022. To uhonorowanie jego pseudonaukowego wywodu o kobietach i alkoholizmie.

Reklamy

W głosowaniu pokonał m.in. wypowiedź liderek ruchu antyszczepionkowego Justyny Sochy, która stwierdziła, że narządy pobrane od zmarłych osób nie działają.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 3230 głosów (43,3 proc.) w tegorocznej edycji plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku 2022.

Przypomnijmy, prezes PiS zarzucił młodym kobietom, że „dają w szyję” i stwierdził, że “mężczyzna, żeby popaść w alkoholizm musi pić nadmiernie przez 20 lat. Przeciętnie, bo jeden krócej, a drugi dłużej – to zależy od cech osobniczych. Kobieta tylko dwa”.

– Wypowiedź ta wybiega daleko poza uproszczenie. Choć picie alkoholu jest niewątpliwie bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu – silniej dla płci żeńskiej – to nie ma podstaw do wysuwania tez o dziesięciokrotnie większej podatności na uzależnienie z uwagi na płeć – stwierdził w uzasadnieniu Łukasz Sakowski, organizator plebiscytu.

Wypowiedź prezesa PiS skrytykował dr Bohdan Woronowicz, psychiatra i terapeuta uzależnień. – Bardzo współczuję tym, którzy uwierzą, że mężczyźni uzależniają się po 20 latach picia, bo niejeden młody człowiek pomyśli: piję dopiero 3 lata, to mogę jeszcze ok. 17 lat pić bezkarnie. Nie wolno autorytetom wygadywać takich bzdur – przestrzegł.

Źródło: Radio Zet

Poprzedni artykułPiS zrujnowało branżę gastronomiczną. Restauratorzy walczą o odszkodowania i obniżkę VAT
Następny artykułBelgijska prokuratura ściga PiS! Europarlamentarzyści PiS podejrzewani są o branie łapówek