Rekordowo niskie ceny gazu w Europie nie przekładają się na obniżki dla Polaków. Obajtek znowu rżnie na cenach?

To prawdopodobnie jedna z największych afer PiS w historii naszego kraju. Po tym jak ceny gazu w Europie spadły do rekordowo niskiego poziomu, w Polsce nadal są utrzymywane maksymalnie wysoko. Znowu wielokrotnie przepłacamy. Przypomnijmy: firmy, spółdzielnie i wspólnoty płacą rachunki nawet 10 x razy wyższe niż w zeszłym roku! To powoduje, że masowo upadają piekarnie a mieszkańcy bloków otrzymują za ogrzewanie kilka razy wyższe rachunki.

Reklamy

Na wysokich cenach gazu znakomicie zarabia Orlen. To cena jaką płacimy za monopol „koncernu multienergetycznego” chociaż tak naprawdę powinno się mówić o koncernie monopolistycznym. Tak działa monopol Obajtka. Nienależne zarobki trafiają więc do PiS i w postaci milionowych pensji do cwaniaków, którzy zarabiają na naszej krzywdzie.

Jest to jedna z największych afer w Polsce. Mowa o miliardach strat. Każda firma, która została doprowadzona do upadłości cenami gazu ma pełne prawo do odszkodowań i powinna pozwać państwo jak i Orlen, wzorem tego, co się stało z paliwem.

Poprzedni artykułDoigrali się! Kurski, Błaszczak i Kamiński będą przesłuchani w sprawie promocji zoofilii i demoralizacji społeczeństwa
Następny artykułWciąż dużo przepłacamy za paliwo. Czy ktoś zrobi porządek z tymi cenami?