– Żyjemy dziś w kraju, w którym oligarchowie z zarządów spółek Skarbu Państwa ordynarnie śmieją się ludziom w twarz i zawyżają rachunki, bo wiedzą, że za tej władzy są bezkarni – mówi Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej.

Reklamy

W rozmowie z portalem NaTema.pl polityk PO przekonywał, że opozycja musi wygrać teraz wybory. „bo za cztery lata będzie jeszcze większy kłopot”.

– Trzeba zatrzymać to szaleństwo jak najszybciej. A zacząć musimy od ustabilizowania cen, żeby Polacy nie tracili rocznie nawet trzech pensji czy emerytur na „podatek inflacyjny”. Inflacja zżera pieniądze z portfeli w sposób rekordowo szybki i temu nie można się biernie przyglądać – dodaje Neumann.

– Jeśli my tego nie zrobimy teraz, to po kolejnej kadencji PiS będzie jeszcze większe pobojowisko i tylko dłużej będziemy z kryzysu wychodzić. Mam świadomość tego, że łatwe rządy nas nie czekają – państwo jest zepsute na wielu płaszczyznach. Mówiąc szczerze, nie jestem pewien, czy wszystko da się odbudować w jednej kadencji. Na pewno jednak nie ma na co czekać – podsumowuje.

Faktycznie, nie ma już na co czekać. Im szybciej PiS straci władzę, tym lepiej dla nas wszystkich.

Poprzedni artykułKaczyński popełnił błąd. I PiS ma spory kłopot
Następny artykułHejterka Beata Mazurek. Co ona wypisuje na Twitterze?