Putin pomógł Kaczyńskiemu? Szokujące dane z gospodarki

Okazuje się, że gdyby nie wybuch wojny na Ukrainie to Polska byłaby w głębokich kłopotach z powodu upadku gospodarki. Dane GUS wyraźnie pokazują, że napływ uchodźców z Ukrainy oraz potężne zakupy jakich dokonują, ratują trochę upadłą polską gospodarkę w stopniu naprawdę dużym. Putin zadziałał na korzyść Kaczyńskiego.

Kilka milionów uchodźców z Ukrainy w Polsce mieszka, pracuje, dokonuje zakupów. Tutaj też kupują rzeczy, które wysyłają na Ukrainę. Nie ma więc wątpliwości, że korzystnie wpływają na gospodarkę. Gdyby nie to, dawno mielibyśmy dużo większy kryzys. Co prawda uchodźcy również ponoszą ciężary na rzecz PiS, bo są zmuszani do płacenia ogromnych cen za podstawowe produkty, płacą też cenę za inflację. Ale pomagają Polsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Kaczyński ma najwyraźniej pełne wsparcie Putina a dane z GUS to tylko potwierdzają. Upadek polskich firm byłby znacznie gwałtowniejszy gdyby nie niespodziewane zakupy i wspieranie naszych sklepów oraz przedsiębiorstw przez osoby z Ukrainy.

Nie zmienia to faktu, że dane gospodarcze są fatalne i zbliża się wielki kryzys. Miliony osób mogą stracić pracę.