Tylko wyjątkowo naiwny człowiek może liczyć na to, że PiS jest w stanie poprawić sytuację w Polsce. Zapaść gospodarcza i wysokie ceny powodują, że znaleźliśmy się w bardzo głębokim kryzysie. Nie odczuwają go może jeszcze świetnie zarabiający dziennikarze z Warszawy, którzy potrafią w kompletnie odrealniony sposób pisać lub mówić o wydumanych problemach, ale zwykli ludzie już doskonale wiedzą, że jest źle.

Wystarczy odjechać kilkadziesiąt kilometrów od Warszawy, minąć te wszystkie piękne osiedla nowych bloków i domów, pojechać na prowincję, wejść do lokalnego sklepu i zderzyć się z biedą. Tutaj nie ma rozmów o wstawaniu z kolan a jeśli ktoś przez przypadek wspomni o Kaczyńskim lecą przekleństwa. Na polskiej wsi i w małych miasteczkach zapanował strach przez biedą, zimnem, brakiem prądu. Pieniędzy nie starcza na nic. Ludzie nie są głupi, wbrew temu co uważa Morawiecki, potrafią dobrze liczyć. I policzyli, że PiS ich okradł. Naiwność ludzka się kończy tam, gdzie zaczyna głód.

Reklamy

I dzisiaj nie ma już dla PiS i Solidarnej Polski przestrzeni, żeby się schować. Ponoszą pełną odpowiedzialność za ten dramat. Wdowy pamiętają mężów, którzy zmarli przez decyzje Kaczyńskiego. Córki pamiętają ojców i matki, którzy nie znaleźli pomocy w szpitalu. Nie wierzą w bzdury, które opowiadają wypasione mordy pisowskich propagandzistów, udających ekspertów. Żal, smutek i nienawiść do pisowskiego państwa są powszechne.

Dlatego PiS przegra te wybory.

Poprzedni artykułMocne słowa do PiS i Solidarnej Polski: jesteście naiwni, jeśli liczycie na bezkarność
Następny artykułDołącz do obywatelskiego ruchu kontroli wyborów