Kłamstwa w telewizji PiS.

Adam Pabiś, który w „Pytaniu na śniadanie” TVP prezentował „nowatorską, opracowaną przez siebie metodę leczenia dolegliwości laryngologicznych”, nie jest lekarzem. Nie ukończył również amerykańskiej uczelni Northwestern University i nie może posługiwać się stopniem doktora.

Reklamy

Sprawę ujawnił Onet, który prześwietlił fałszywego lekarza. Janusz Schwertner, autor dziennikarskiego śledztwa, wskazał, że weryfikacja była łatwa do przeprowadzenia.

– Ustalenie, że Adam Pabiś nie jest lekarzem, zajęło nam chwilę. Po prostu sprawdziliśmy, czy figuruje w ogólnodostępnym internetowym Centralnym Rejestrze Lekarzy. (…) Gdy okazało się, że go tam nie ma, zadzwoniliśmy do rzeczniczki Naczelnej Izby Lekarskiej, która ostatecznie potwierdziła, że lekarz Adam Pabiś nie istnieje – powiedział magazynowi „Press”.

– Na trop, który pozwolił nam zdemaskować Adama Pabisia, naprowadzili nas oszukani przez niego ludzie. Zgłosił się do nas m.in. mężczyzna, któremu Pabiś sprzedał atrapę aparatu słuchowego. Cieszymy się, że ten człowiek nie będzie dłużej żerował na ludzkim cierpieniu. Jego sylwetkę chcielibyśmy zamieścić w planowanym cyklu, w który zamierzamy przedstawić największych polskich hochsztaplerów – dodał dziennikarz.

Źródło: Press

Poprzedni artykułEuroposłanka PiS zakpiła z… PiS. Mazurek będzie miała kłopoty?
Następny artykułZamach na Giertycha. Adwokat PiS, afera GetBack i sąd dyscyplinarny adwokatów