Prezydent Andrzej Duda stara się nie pamiętać o tym, że właśnie minęła połowa jego drugiej kadencji. Nic w tym dziwnego. Duda wygrał (?) wybory składając na prawo i lewo szereg obietnic. Okazało się, że większości z nich po prostu nie spełnił.

Reklamy

Długo można wymieniać niezrealizowane obietnice Dudy. Skoncentrujmy się na najważniejszych.

Prezydent na przykład zapowiadał że w każdej gminie pojawi się żłobek dla dzieci do 3. roku życia. Nic takiego nie miało miejsca. Prezydent nie może się tutaj zasłaniać argumentem, że pieniądze na stworzenie tych żłobków miały pochodzić z Krajowego Programu Odbudowy. Brak tych funduszy to jednak w dużym stopniu właśnie wina Andrzeja Dudy.

Idąc dalej warto przypomnieć, że emeryci nadal czekają na słynną 15. emeryturę. Podczas kampanii wyborczej Duda o niej często mówił. Ale jeśli ktoś liczył na jego słowa to cóż, może liczyć nadal.

Są i obietnice znacznie poważniejsze. Jak choćby budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego, która na razie ciągle jest na etapie łąki gdzieś pod Łodzią. Czy to wina Dudy? Pewnie nie. Ale z drugiej strony to jednak była jego obietnica.

Jest w tej wyliczance jedna, dobra wiadomość. Prezydentura Andrzeja Dudy zbliża się już do końca.

Poprzedni artykułPomysły PiS przyniosły katastrofę. Więc Morawiecki podkrada program opozycji  
Następny artykułEuroposłanka PiS zakpiła z… PiS. Mazurek będzie miała kłopoty?