Orlen nadal rżnie Polaków na kasę. Rekordowe marże to cena za monopol

W sieci pojawiła się grafika, która ilustruje wysokość tak zwanej modelowej marży Orlenu. Jest blisko 6 razy wyższa niż jeszcze rok temu. To cena, którą płacimy za monopol.

Jak Orlen zarabia? Kupuje bardzo tanią ropę od Putina (!!!) i sprzedaje ją tak drogo, jakby kupował najdroższą ropę na świecie. Osiąga w ten sposób gigantyczne zyski a wójt z Pcimia, który pełni obecnie rolę prezesa monopolu, wykazuje się przed Kaczyńskim. Jednak za owe “sukcesy” płacimy straszną cenę, kierowcy przepłacają za paliwo a ceny idą w góry jak szalone, bo w Polsce wszystkie towary do sklepów wozi się przecież transportem kołowym. Od tego rośnie inflacja.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Płacimy też wielokrotnie drożej za prąd (znowu cena monopolu Orlenu) oraz za gaz (także Orlen). Kto jest temu winien? Jarosław Kaczyński.