Ile przepłacamy za monopol Orlenu? Drogie paliwo, energia i gaz

Tak zwany koncern multienergetyczny okazał się po prostu monopolem. Orlenowski monopol na prąd, gaz i paliwo kosztuje społeczeństwo coraz więcej i nic dziwnego, ze ludzie mają dość. Na czym Orlen zarabiał?

Monopol kupował z Rosji tanią ropę, przerabiał je na paliwa i sprzedawał na polskich stacjach z gigantyczną marżą. Marża ta jest rekordowa. Orlen nie potrafił oczywiście wyjaśnić zarzutów, odpisując politykom i mediom anonimowymi nic nie wartymi oświadczenia, w których nawet nie potrafił się odnieść do istoty problemu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Monopol sprzedaje Polakom bardzo drogą energię, przez swój podmiot o nazwie Energa. Ilość zatrudnionych tam swoich, pociotków i rodzin przekracza zapewne wszelkie normy a w efekcie mamy prawdopodobnie najdroższą energię w Europie.

I ostatni skok na kasę to ceny gazu. Te w całej Europie spadły do poziomu sprzed wojny, ale Polaków się kroi na kasę koncertowo – płacimy tak jakby nadal trwał cenowy szczyt. Kto zarabia te pieniądze? PiS. A kto traci? Całe społeczeństwo.

Jak można nazwać ten proceder?