Donald Tusk jest najważniejszym politykiem w Polsce. Krótkie, ale znaczące spotkanie prezydenta USA z szefem największej partii demokratycznej w Polsce, pokazało to w jasny sposób. Żaden z polityków PiS nie dostąpił tego zaszczytu, nie miał okazji na tego typu rozmowy. Nikt inny nie został wyróżniony tak, jak Donald Tusk. Przekaz USA jest jasny, bo w polityce nie ma przypadków i nie ma gestów bez znaczenia.

Donald Tusk otrzymał potężne wsparcie, podobnie jak wsparcie otrzymali Polacy, którzy chcą aby w Polsce na powrót zapanowała demokracja. Po ośmiu latach niszczenia państwa przez PiS mamy nadzieję na rozliczenie złodziei i oszustów z PiS. Mamy też jasną deklarację kto powinien rządzić w Polsce i nie jest to Jarosław Kaczyński.

Reklamy

Wycie, które rozległo się po spotkaniu Joe Bidena i Donalda Tuska jest potwierdzeniem jak bardzo PiS obawiał się tego wydarzenia i jak bardzo dotknęło to Kaczyńskiego. Słabnący prezes PiS nie może jednak nic zrobić. Kaczyński przeżuwa tylko gorycz porażki, pokazując swoją małość. Ten polityczny karzeł nigdy nie będzie poważany na świecie ani akceptowany przez większość Polaków.

Poprzedni artykułFatalny stan zdrowia Kaczyńskiego? Pokazały to kamery
Następny artykułBiden odmówił spotkania z Jarosławem Kaczyńskim!