Każdy Polak przepłacił tysiąc złotych na Orlenie?!!

Daniel Obajtek to ma pecha. Myślał, że jak ogłosi wielkie zyski Orlenu, to zyska coś w oczach Kaczyńskiego i pochwali się społeczeństwu. Tymczasem w sieci pojawiły się komentarze, które wskazują na fakt, że prawie 40 mld zł zysku Orlenu to tak naprawdę gigantyczna strata dla każdego z nas. Jeden z internautów wyliczył, że każdy z nas przepłacił na stacji benzynowej Orlenu ponad tysiąc złotych!

Tak, ponad tysiąc złotych każdy z Polaków mógł stracić przez Orlen w 2022 r. Gdyby monopolista, stworzony przez Obajtka, nie podnosił cen, to tysiąc złotych zostałoby w naszych portfelach. 

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Drugi aspekt gigantycznych zysków Orlenu to nakręcenie inflacji o co najmniej 1 punkt procentowy. To oznacza, że kolejne tysiące Orlen wyjął z naszych kieszeni w postaci utraconej wartości pieniędzy. To masowa zbrodnia na gospodarce, to zbrodnia na rodzinach, to zbrodnia na przyszłości naszego kraju. 

Trzecia sprawa to fatalne zarządzanie firmą, zatrudnianie swoich rodzin, kolesiostwo i nepotyzm. To też generuje straty. Kolejne tysiące na każdego z Polaków. 

Daniel Obajtek jest więc w poważnych kłopotach a informacje o “zysku” Orlenu to gwóźdź do jego trumny. I trumny całego PiS.