Krew na rękach! Dyscyplinarne usunięcie Oskara Szafarowicza z Uniwersytetu Warszawskiego, jest petycja

Oskar Szafarowicz brał udział w nagonce, która zakończyła się tragiczną śmiercią dziecka posłanki Filiks – piszą autorzy petycji o usunięcie pisowskiego propagandzisty z listy studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

Podpisz petycję tutaj.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Sz. P. prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak
Rektor Uniwersytetu Warszawskiego
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa

LIST OTWARTY

W imieniu polskiej społeczności, w tym wielu studentów, którzy pobierają naukę na wydziałach prawa w całej Polsce, zwracamy się z żądaniem o dyscyplinarne usunięcie pana Oskara Szafarowicza, studenta Wydziału Prawa i Administracji, z Uniwersytetu Warszawskiego.

Kilka dni temu polskie media obiegła informacja o śmierci Mikołaja Filiksa, syna posłanki Platformy Obywatelskiej Magdaleny Filiks. Od grudnia 2022 r. syn pani posłanki i jej rodzina byli ofiarami masowego, publicznego hejtu, który został spowodowany ujawnieniem przez media publiczne treści procesu w sprawie pedofilii, jakiej dopuścił się pełnomocnik marszałka województwa zachodniopomorskiego ds. zwalczania uzależnień – Krzysztof F.

Jednym z prowodyrów tejże nagonki był (i wciąż jest) pan Oskar Szafarowicz, który na portalu społecznościowym Twitter otwarcie przyznał, że matka Mikołaja ukrywała sprawę z własnych, politycznych pobudek.

Wpis z dnia 29.12.2022 r.: „Najbardziej wstrząsające jest to, że matka ofiar pedofila z PO(13-letniej poddanej pedofili córki, 16-let. syna, którego skazany kusił narkotykami) – znana POSŁANKA PO milczy od ponad roku, stawiając karierę partyjną ponad dobrem dzieci. Zmuszona przez władze PO do milczenia.”

Nie ulega wątpliwości, że m.in. ten post, ale i inne w podobnym tonie napisane przez pana Szafarowicza, na co dzień działającego w młodzieżówce Prawa i Sprawiedliwości (a więc publicznie znanego), spotęgowały masowy atak na rodzinę pani posłanki, czego konsekwencją jest śmierć Mikołaja.

Liczne wpisy pana Oskara Szafarowicza o podobnej treści szczególnie oburzają, naruszają zasady etyki prawniczej, którymi przyszły prawnik powinien się kierować w pracy i życiu codziennym.

Uważamy, że Uniwersytet Warszawski, uczelnia o nieposzlakowanej opinii, powinien zastosować odpowiednie środki wobec osoby, która publicznie okazała votum separatum wartościom, jakie cechują nie tylko prawników, ale każdego przyzwoitego człowieka.

W związku z powyższym, my, sygnatariusze tego listu, wnosimy jak we wstępie.