“Ci durnie muszą zostać odsunięci od władzy, za chwilę inflacja będzie 30%”

W sieci nie brakuje komentarzy na temat inflacji, której najnowszy odczyt przekroczył właśnie 18%. GUS podaje dane uśrednione, ale w wielu obszarach podwyżki cen przekroczyły nawet 50%!

Ci durnie muszą zostać odsunięci od władzy, za chwilę inflacja będzie 30% – napisał jeden z internautów, komentując inflację – i to chyba najlepszy komentarz do całej sprawy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Najbardziej tępy suweren powinien zajarzyć. Serio, wielu z którymi rozmawiałem wydaje im się a wręcz są pewni, że ceny polecą w dół jak inflacja spadnie – napisał internauta, który załączył do wypowiedzi film: 

“1 % inflacji – to dodatkowe 4,7 mld złotych w budżecie” powiedział Artur Soboń Wiceminister Finansów. I to tłumaczy dlaczego inflacja rośnie a zasobność Polaków spada.

inflacja bazowa po wyłączeniu cen administrowanych: 18,1 % vs 16,3 % styczeń Inflacja bazowa liczona po wyłączeniu cen najbardziej zmiennych: 15,5 % vs 14,4 % Inflacja bazowa liczona po wyłączeniu cen żywności i energii: 12 % vs 11,7 % – PiS musi odejść – podsumowanie internauta.