Pozorny triumf. Czyli jak PiS szuka pocieszenia

Partyjne sympatie Polaków zbadała pracownia Social Changes. Sondaż dobitnie pokazuje, że chociaż PiS ciągle cieszy się poparciem sporej grupy Polaków, to nie ma szans na objecie władzy po raz trzeci.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 38 proc. badanych. Biorąc pod uwagę ambicje Jarosława Kaczyńskiego, to wynik dalece niesatysfakcjonujący. Skutecznie przekreśla bowiem marzenia o kolejnym rządzie PiS.

Z kolei aż 29 proc. ankietowanych deklaruje poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Kolejnych 9 proc. chce oddać głos na Lewicę. Dalej plasuje się Polska 2050 (7 proc.), Konfederacja (także 7 proc.) i PSL (5 proc.).

Z czystej arytmetyki widać, że w przyszłym Sejmie większość należeć będzie do dzisiejszej opozycji. Politycy PiS powinni już pożegnać się z nadzieją na kolejne cztery lata spędzone na sutych państwowych posadach.